Aktualności
Hosting
Domeny
Pomoc
Kontakt

Poczta
login:
hasło:

Pomoc

Konfiguracja skrzynki e-mail

Aby skonfigurować skrzynkę e-mail w zewnętrznym programie pocztowym, prosimy o skorzystanie z poniższych ustawień.

Jako nazwę konta należy podać pełny adres e-mail. Dla poprawnego działania potrzebne jest też zaznaczenie opcji autoryzacji SMTP.

Serwery poczty:

serwer SMTP: mail.debhosting.net port: 587
serwer POP3: mail.debhosting.net port: 110
serwer IMAP: mail.debhosting.net port: 143

Serwery POP3 i IMAP stosuje się zamiennie w zależności od Państwa preferencji co do pozostawiania e-maili na serwerze. Połączenia POP3 są starszym rozwiązaniem, pozwalającym jedynie na pozostawienie na serwerze głównej zawartości skrzynki, przy czym pojawiają się czasem problemy z podwójnym pobieraniem wiadomości. Usługa IMAP jest nowocześniejsza - pozostawianie wiadomości na serwerze jest obligatoryjne, a każda zmiana zawartości skrzynki jest synchronizowana. Umożliwia ona również przechowywania innych folderów, takich jak wiadomości wysłane, szablony, jak też własne foldery utworzone przez użytkownika.
Ponadto możecie Państwo stosować nazwę serwera we własnej domenie (przykład: dla www.example.com, serwerem poczty byłby mail.example.com), lecz konsekwencją takiej konfiguracji jest ograniczenie możliwości korzystania z połączeń szyfrowanych TLS (pojawi się komunikat o błędzie certyfikatu).

Zmiana hasła e-mail

Zmiany dokonuje się poprzez zalogowanie do panelu zarządzania kontem pocztowym (formularz "Panel" po prawej stronie). Jako login prosimy o podanie pełnego adresu e-mail.

Dostęp FTP

Dostęp ftp jest możliwy po utworzeniu konta ftp w panelu adminsitracyjnym. Jako nazwę serwera ftp możecie Państwo stosować ftp.debhosting.net (wtedy możliwe są połączenia szyfrowane TLS). Ponadto możecie Państwo korzystać z nazwy na bazie Państwa domeny. Na przykład dla domeny www.example.com, prosimy o korzystanie z ftp.example.com. Tak realizowane połączenia mogą być szybsze w przypadku wysokiego obciążenia serwera ftp. Wykorzystanie innych nazw w Państwa domenie może aktualnie również działać, ale zmiany konfiguracji serwerów mogą spowodować konieczność dalszego rozdzielenia usług, co doprowadzi do zaprzestania działania tak tworzonych połączeń .